Пішохідні маршрути

Пішохідні маршрути та gps-треки Косова, сіл Косівщини і Карпат. Автор текстів, фото та треків — гід та журналіст Тарас Пасимок.

За 10 років, від часу створення волонтерського проекту «МапаКосів», про пішохідний туризм на Косівщині та в Карпатах, ми вже опублікували більше 300 описів маршрутів горами та карт (gps-треків). На території Косівського району є більше 50 маркованих маршрутів «в горби», як кажуть гуцули.

В Косові є маршрути різної складності для пішохода і велосипедиста, тут можна ходити три тижні в межах Косова і сусідніх сіл — кожен день новий маршрут. Загалом в нас не гірше, ніж в розкрученій Яремчі, а в багатьох в випадках навіть і краще!

Косівщина славиться чистими річками та струмками, вражаючими водоспадами, цілющими джерелами, а також великими ставками повними смачної форелі.

Карпатські річки — це повноцінний відпочинок для дорослих і дітей, покращення здоров’я та хороший настрій! Гуки є улюбленим місцем відпочинку місцевих жителів та туристів, які приїжджають з різних куточків України та закордону. Саме на водоспадах завдяки сильним струменям джерельно чистої води можна проводити цілющий масаж всього тіла.

Найбільш популярні серед туристів три річки, які протікають на Косівщині: Рибниця, Пістинька та Черемош. Перше місце і безумовне лідерство за кількістю відпочивальників займає пляж в центрі села Шешори, який є одним із найпопулярніших місць для купання в Карпатах і Україні загалом.

Скельні пам’ятки Косівщини серед населення овіяні легендами. Найстародавніші їх пласти пов’язані з існуванням тут язичницьких святилищ. Слід відзначити, що всі стародавні язичницькі святилища, пов’язані з петрогліфами, супроводжуються потужною легендарною традицією.

На Косівщині активно розвивається формат приватного сімейного сироваріння з подальшим продажем натурального продукту в Інтернеті або на полицях еко-магазинів. Також часто це цікавий туристичний маршрут з екскурсією по фермі, цеху і дегустацією сиру. Гуцули ж в горах найчастіше виробляють сири на «полонинах» лише в теплу пору року.

За рік карантину і локдауну, я вже написав 10 статтей, де зібрав топ-місця на Косівщині та Гуцульщині. Ця інформація є унікальним контентом і багато місцин описані та опубліковані в Інтернеті вперше. В даній підбірці, я зібрав 10 найкращих об’єктів із кожного топу. Отож, вйо мандрувати!

 1. Найкращі місця Косівщини
 2. Пляжі Косівщини
 3. Сироварні на Гуцульщині
 4. Місця Сили Косівщини
 5. Озера Косівщини
 6. Веломандрівки на Косівщині
 7. Музеї Косівщини
 8. Водоспади на Косівщині
 9. Джерела на Косівщині
 10. Маршрути в гори на Косівщині
 11. Криївки УПА на Косівщині
Переглядів: 4 315