Маркування туристичних маршрутів Косівщини: класифікація маршрутів
Маршрут – це напрямок переміщення туриста.
Класифікація маршрутів:
За тематикою
- пізнавальні
- рекреаційні
- курортно-лікувальні
- спортивні
- наукові
- релігійні
- тощо
За видами пересування
- пішохідний
- кінний
- автомобільний
- автобусний
- залізничний
- авіа
- круїзний (морський, річковий, лиманний)
- вело
- мото
За тривалістю
- короткострокові (в. т ч. ’’вихідного дня,,),
- святкові
- середньострокові
- тривалі
- кругосвітні
За контингентом
- шкільні
- молодіжні
- сімейні
- дорослі
- професійні чи конфесійно орієнтовані
За сезоном
- цілорічний
- сезонний
- один, два сезони
За формою
- лінійний
- кільцевий
- радіальний
- їх комбінації
Невід’ємною складовою нашого району є туристичний процес. Це й не дивно, адже особливості географічного розташування та рельєфу, сприятливий клімат, багатство природного, історико-культурного та туристично-рекреаційного потенціалу Косівщини створюють усі можливості для всебічного задоволення пізнавальних, оздоровчо — спортивних і духовних потреб вітчизняних та іноземних туристів.
Найголовнішим в ефективному використанні рекреаційних ресурсів є наявність туристичної інфраструктури без якої повноцінне використання потенціалу в галузі туризму неможливе.
Промарковані туристичні маршрути — це невід’ємна частина та важлива складова туристичної інфраструктури. Адже, це посилення рівня безпеки туристів, збільшення та упорядкування туристичних потоків.
Розуміючи, що туристичні знаки на місцевості повинні підтверджувати туристам правильність вибору шляху, завчасно інформувати їх про напрямок руху, природні, історичні чи культурні пам’ятки, небезпечні ділянки на шляху проходження, об’єкти культурно-побутового обслуговування, місця привалів, заборонені форми поведінки тощо, волонтери та працівники Косівського гірськово-пошукового рятувального пункту за підтримки Американського посольства продовжують роботу над маркуванням обраних маршрутів.
Ростислав Мартинюк,
координатор проекту.