Велопроща «Косів — Зарваниця 2015»
Прославлений будь, мій Господь!
Laudato si’, mi’ Signore!
«Ніщо і цьому світі не є байдужим для нас», християн, вірних і віруючих дітей і слуг Господа нашого Ісуса Христа… тут, на нашій Землі.
Саме ці дві тези-речення пронизують дуже червоною лінією усю нову екологічну Енцикліку Папи Франциска, яку він зовсім недавно оприлюднив для світу і для Церкви, і яка є посвяченою дбайливому ставленню нас людей до нашого спільного дому, який має назву Природа Землі.
Саме з цією метою і я, малий слуга Божий, започаткував був шість років тому, в 2010-му році першу в своєму роді Велопрощу під гаслом «Християнська молодь за здоровий спосіб життя», темою якої було прохання звернути молитовну і практичну увагу на наш спільний Господній дар, який ми називаємо «господарством»… https://velokosiv.if.ua/2010/07/07/66/
Не певен, що багато хто зі сторонніх спостерігачів за становленням традиції нашої Велопрощі, а також і з числа безпосередніх учасників п’ятьох послідуючих Велопрощ, були зосереджені увагою саме до того гасла, але ми власне про це спільно молилися і прославляли Господа в кожній нашій велосипедній мандрівці до святого місця чудотворного об’явлення Образу Пресвятої Діви Марії в Зарваниці, що не минулося для кожного з нас безплідно. Адже кожен учасник тих Велопрощ зміг особисто, без переказів чи усних порівнянь з уст та свідчень друзів і знайомих, відчути і пережити направду славні, плідні та дуже приємні моменти молитовного і фізичного єднання друзів у не дуже легкій та се ж досить простій дорозі на шляху до місця проведення щорічної Всеукраїнської Молодіжної Прощі.
Друзі косівчани, гості і жителі міста Косів і Косівського району, ось уже вшосте ми маємо нагоду готуватися, щоб знову відправитися в традиційну Велопрощу до Зарваниці, яку ще в часі тяжкого періоду відбудови нашої Маскалівської Церкви святого Василія Великого після пожару благословив світлої пам’яті Владика Миколай Сімкайло і декан Косівський УГКЦ о. Роман Іванюлик.
Усі ті п’ять Велопрощ приготовлялися, організовувалися та проводилися, як парафіяльні прощі з парафії УГКЦ Маскалівської Церкви святого Василія Великого, до участі в якій запрошувалися усі бажаючі люди доброї волі з міста Косова і району.
До речі, про всі деталі і ще досить актуальні питання стосовно минулих Велопрощ Ви можете ознайомитися в повній підбірці матеріалів, які протягом п’яти років дуже класно і ретельно публікував на сайті «ВелоКосів» Стас Михайлюк (КосівАрт), за що йому особлива подяка…
Фото з тих поїздок можна переглянути там, в блозі, і за наступними лінками в мережі Інтернет:
- http://www.ex.ua/71199166
- http://www.ex.ua/79711312
- https://velokosiv.if.ua/2010/07/24/68/#more-68
- https://velokosiv.if.ua/2011/08/15/272/#more-272
- https://velokosiv.if.ua/2014/08/05/1278/#more-1278
Цього року маю таку думку і бажання, щоб цьогорічна Велопроща відбулася саме як світська і мирянська паломницька, розважально-відпочинкова велосипедна акція людей доброї волі міста Косів і району, до якої б долучилися усі бажаючі не лише практикуючі християни, котрі ходять до нашої Церкви, але також і просто пересічні громадяни (можливо навіть і нехристияни) з числа звичайних любителів велосипедних прогулянок та велосипедного відпочинку на далеких дистанціях.
Але, так чи інакше, цьогорічне велосипедне паломництво до Зарваниці буде в більшій мірі залишатися Прощею і матиме тематичною складовою ознайомлення з новітньою Енциклікою Папи Франциска про екологію та її стан та молитву і переживання за мир в Україні, як про це анонсує сайт господарів освяченого місця: «Цьогорічна проща присвячена молитві за мир і спокій в Україні, — наголошує архієпископ Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Василій Семенюк». Заплановано проведення онлайн-трансляції із Зарваниці, аби всесь світ міг по-справжньому відчути світлу атмосферу спільної молитви десятків тисяч прочан. Також на даний час зводиться каплиця, присвячена пам’яті загиблих воїнів АТО. До Всеукраїнської прощі її будівництво вже буде завершене.
Тут також можна ознайомитися з програмою цьогорічної Прощі.
А практикуючі християни матимуть змогу традиційно молитися в часі Прощі в дорозі і в самому Соборі чудотворної ікони Зарваницької Богородиці, якщо цього року хтось зі священників міста і району наважаться сісти також з нами на велосипеди, щоб відбути прощу зі своїми вірними практикуючими чи не практикуючими християнами.
Тепер хочу звернути увагу на ряд практичних та організаційних питань стосовно основних змін в організації цьогорічної Велопрощі:
- по перше: я готовий залишитися і взяти на себе обов’язок та відповідальність в якості координатора Велопрощі, як то було попередні роки, але також потрібні кілька відповідальних людей, котрі могли б розділити зі мною декілька дуже важливих і відповідальних підготовчих та організаційних функцій;
- по друге: Велопроща, як досить масштабне міроприємство, є теж відчутно обтяженою як матеріально так і фінансово – це необхідний транспорт, засоби безпеки в дорозі і в місцях зупинок, та в самій Зарваниці;
- потреба забезпечити умови для нічлігу і відпочинку та харчування на шляху до Зарваниці;
- організувати і випросити супровід для безпеки і охорони в дорозі службою ДАІ та медичним фахівцем «Швидкої допомоги»;
- знайти технічний супровід веломеханіка і автомобіль технічної допомоги;
- продумати і забезпечити повернення велосипедів і самих учасників Велопрощі додому;
- здійснити страхування в дорозі і т.п. …, та ряд інших питань вимагають витрат немалих (порівняно) грошових коштів.
Минулими роками наші парафіяни, за сприяння священників Маскалівської Церкви о.-декана Романа Іванюлика та о. Юрія Корпанюка, офірували значну частину з цих витрат і брали на себе основну юридично-правову функцію відповідальності за залучення міліційного супроводу автомобілями і працівниками ДАІ та «Швидкої медичної допомоги». Цього року такої можливості не передбачиться (а я, так сталося, – є зовсім «безгрішним», тобто без свобідних грошей…), і тому слід буде спільно та самоорганізовано зайнятися цими витратами власне самим бажаючим учасникам Велопрощі. З досвіду минулих років, думаю, що цьогорічні витрати можуть сягнути приблизно 300 – 350 грн. з особи, залежно від того хто і за яку ціну погодиться надати великого мікроавтобуса і пасажирського автобуса для повернення.
В зв’язку з тим, що я особисто заблокований адміністратором сторінки «Місто Косів» у Фейсбуці, запрошую до взаємного обговорення теми з питань організаційної підготовки та проведення паломницько-відпочинкової акції «Велопроща Косів – Зарваниця 2015» на сторінках в соцмережах:
- у групі «Косівський район і місто Косів» у Фейсбуці (https://www.facebook.com/groups/Kosiv/ ),
- на сторінці «Місто Косів» у Твіттері (https://twitter.com/kosiv_ua ),
- на сторінці «Місто Косів» у «Вконтактах» (https://vk.com/kosiv_ua ),
- та на моїх сторінках вКонтактах (https://vk.com/id148280181 ) і
- у Фейсбуці (https://www.facebook.com/oleksandr.titsa ).
Щодо будь яких запитань та пропозицій я буду радо очікувати також телефонних дзвінків за номерами 067-924-11-31 та 066-901-32-58. (Координатор Велопрощі, Олександр Тіца)
Цьогорічна Всеукраїнська Молодіжна Проща в Зарваниці відбуватиметься 18-19 липня 2015 року, а нашу Велопрощу рекомендую провести (щоб була спокійною та приємно насиченою) від четверга 16 липня (виїзд з Косова) до неділі 19 липня (повернення до Косова). Рекомендований маршрут на цей рік: Косів – Спас – Коломия – Погоня (нічліг в монастирі або біля монастиря в наметах, четвер – п’ятниця) – Тисмениця – Монастириська – Бучач (нічліг в монастирі або біля монастиря в наметах, п’ятниця – субота) – Рукомиш – Зарваниця. Відстань на мапі 168 кілометрів.
Про молитовно-розважальні наміри, про планомірний графік та організаційні питання зможу повідомити окремим матеріалом, але після того, як буду уже щось знати про те, що є активно бажаючі долучитися до Велопрощі.
Слава Ісусу Христу!
Доброго дня, усім Вам.
До «зв’язку»…
Один коментар до запису “Велопроща «Косів — Зарваниця 2015»”