Правила участі у Велопрощі «Косів — Зарваниця 2011»
1. Ці правила (далі за текстом – «Правила») регулюють порядок перебування учасників в складі велосипедної прощі «Косів — Зарваниця» (далі за текстом – «Велопроща»).
2. Правила складені і сформовані задля дотримання безпеки перебування учасників в складі Велопрощі та забезпечення належної дисципліни, що виключає ризики виникнення ДТП, травмування учасників, втрати речей, порушення графіку Велопрощі та виникнення інших негативних наслідків.
3. Правила є загальнообов’язковими до виконання усіма учасниками Велопрощі, що поставили свій підпис про ознайомлення з ними при реєстрації (далі за текстом – «Підпис»).
4. Організатори мають право змінювати зміст Правил без попередження, але з повідомленням (Post-factum) учасників, які поставили Підпис, в разі виникнення непередбачуваних обставин і задля виключення можливості виникнення ризиків, вказаних в п. 2 Правил.
5. Підготовка до початку руху, поселення, вечеря, походи до печер, сніданок та інші заходи, не пов’язані з рухом колони дорогою, регулюються виключно вказівками організаторів через керівників.
6. Рух в колоні учасників Велопрощі регулюється вказівками працівників ДАІ-ДПС, що супроводжують або координують Велопрощу, вказівками організаторів та Правилами.
7. У випадку конфлікту змісту Правил, вказівок організаторів та вказівок працівників ДАІ-ДПС, що супроводжують Велопрощу, перевагу мають вказівки останніх.
8. У випадку конфлікту змісту Правил та вказівок організаторів, перевагу мають вказівки останніх.9. Відповідальність за технічний стан велосипеда несе його власник або особа, що ним керує. Організатори не несуть відповідальності за ДТП чи травмування будь-якої особи, якщо це зумовлено недотримання Правил учасником Велопрощі або неналежним технічним станом велосипеда, яким він керує. Та, разом з тим, організатори зобов’язуються вчинити усі можливі дії, спрямовані на надання першої долікарської допомоги потерпілим та ліквідацію всіх негативних наслідків події.
10. У Велопрощі є ведучий та замикаючий велосипедист, – вони належать до організаторів Велопрощі і їх вказівки щодо режиму руху є обов’язковими до негайного виконання для всіх учасників, що поставили Підпис.
11. Колона велосипедистів Велопрощі формується за вказівкою організаторів наступним чином:
- загальна колона складається з кількох груп, по 10 – 20 велосипедистів, з ведучим і замикаючим (звязківцями-волонтерами), котрі підпорядковані організаторам;
- в межах населених пунктів – рух в колоні по 1 велосипедисту в ряд;
- поза межами населеного пункту – рух по 1-2 велосипедисти в ряд;
- дистанція між рядами становить не менше 3 метрів
- боковий інтервал між велосипедами становить не менше 2 метрів
- колона велосипедистів займає крайню праву смугу руху.
- рух при спусках і на схилах дороги – ОБОВ’ЯЗКОВО! повільно на гальмах!
12. Рух колони відбувається плавно по маршруту руху без різких прискорень і гальмувань.
13. У випадку необхідності учасником Велопрощі здійснити зупинку чи зміну напрямку руху, він повинен повідомити про свій намір інших учасників голосом, жестом чи іншим зрозумілим способом.
14. У випадку необхідності здійснити зупинку, учасник, виконавши вимоги п. 13 Правил, повинен плавно з’їхати на праве узбіччя чи бордюр та повідомити замикаючого про причини зупинки.
15. При здійсненні обгону іншого учасника Велопрощі, учасник, що обганяє повинен чітко попередити голосом про свої наміри учасника, якого він обганяє, та вказати з якого саме боку буде вчинено обгін;
16. Під час руху в колоні категорично заборонено:
- порушувати Правила дорожнього руху, якщо інше не передбачено погодженим з органами ДАІ план-графіком руху;
- рухатися перед направляючим ведучим велосипедистом чи після замикаючого;
- рухатися по смузі зустрічного руху чи зустрічному узбіччі, перетинати будь-які суцільні лінії розмітки, обганяти рухомі автомобілі;
- розмовляти по телефону, писати sms, вести фото- і відеозйомку, виконувати інші маніпуляції з телефоном, комунікатором, пристроєм GPS чи іншим пристроєм;
- слухати музику через динаміки з пристрою чи навушники;
- різко прискорюватися, гальмувати чи змінювати напрямок руху;
- виконувати елементи трюкової їзди, відпускати кермо, знімати ноги з педалей;
- самовільно без попередження залишати склад колони.
Пам’ятайте, що поряд з Вами в колоні, можливо, рухаються учасники, що мають значно менші навички їзди велосипедом, ніж Ви і від Вашого поводження на дорозі залежить їх безпека.
Організаційні (загальні) моменти заходу
- в прощі завжди є духівник, що проводить молитви, дає духовні науки та сповідає прочан;
- в прощі прочани завжди налаштовуються на розважання молитовних намірів в часі їзди та на слухання в часі відпочинку;
- рух колони розмірений у такий спосіб: 50-45 хв. – рух, 15-10 хв. – відпочинок і молитви;
- в прощі є ведучий і замикаючий, що регулюють темп руху колони за допомогою радіозв’язку;
- колона супроводжується автомобілем ДАІ (одним або двома), обладнаним спецсигналами;
- в прощі завжди є особа, що забезпечена усіма необхідними медикаментами та володіє навичками для надання першої долікарської допомоги;
- в прощі завжди є механік, що забезпечений всім необхідним інструментом та володіє навичками проведення термінового ремонту велосипеда в польових умовах;
- велопрощу супроводжує автомобіль, що забезпечує можливість траспортування прочан чи їх велосипедів у випадку непоправної поломки, втоми учасника чи інших обставин.