Європа — рай для велосипедиста!

Минулого року ЗМІ почали активно говорити про те, що у Львові вперше в Україні побудують 70 км.  велодоріжок. Почався вже 2012, а про зрушення не чутно.

Веду це я до того, що ми прагнемо в Європу та нічого для цього не робимо. Ми навіть не хочемо займатися елементарною культурою та вихованням, зокрема й, так би мовити, щодо «велокультури».

Відвідавши недавно країни центральної та західної Європи моя свідомість зазнала певних змін у моїх переконаннях — я на власні очі побачив те, про що говорять по телебаченню, а саме як працівники офісів в костюмах, одягнувши шолома сідають на велосипед і так повертаються додому з роботи або прямують на роботу. І це досить поширене, нормальне явище в Європі. Я наприклад не міг би уявити на велосипеді в шоломі директора банку або голову міської ради, які вечором повертаються додому з роботи на велосипеді.

Благо у нашій державі все активніше починають організовуватись та діяти об’єднання велосипедистів, які без допомоги держави власними силами все-таки стараються привити українцям певну «велокультуру». Звичайно такі організації не зможуть власними силами облаштовувати вело доріжки, але організацію маршрутів, проведення певної агітації, облаштування велопарковок та велопрокату невеликими темпами, але все-ж таки можна вважати вдалим.

Щодо європейської «велокультури», то вона знаходиться на 10 голів вище нашої. Зокрема, щодо велопрокату, то можу вам сказати одне — по цілому Відню я бачив безліч велопарковок та автоматичних велопрокатів, як ось, наприклад, цей, що на першому фото. Як ви бачите, велопрокат без нагляду, на якому знаходяться близько 15 велосипедів: оплачуєш прокат в автомат, береш велосипед і можеш кататися цілий день, згодом залишивши його на велопарковці, яка може знаходитися в іншій частині міста.

Щодо велопарковок, то вони є на кожному «куті» і майже всі місця зайняті. А коли немає місця на парковці, велосипеди чіпляють до знаків, слупів — велосипеди просто всюдисущі =)

Щодо велодоріжок, то ось це чудо цивілізації, яке і досі залишається для нас омріяним благом.

Для європейця велодоріжка — це норма. А тепер для тих хто не в курсі, то у Європі у велосипедистів є своя окрема дорога (так- так, і це не тротуар чи окраїна проїжджої частини), окремо від автомобільної траси і пішохідного тротуару відгороджена і відмічена дорога, на якій їздять тільки велосипеди (там не паркують авто і там не ходять пішоходи).

Велодоріжки навіть мають свої світлофори на перехрестях і їм надають перевагу у русі автомобілі, якщо це передбачено в ПДР.

В Угорщині кажуть, що якщо велосипедист на велодоріжці зіб’є пішохода, то велосипедист стане національним героєм, це напевне до того, що саме культура поведінки як велосипедистів так і пішоходів не дасть їм перетнутися там, де це непередбачено.

І на останок, бережіть свої велосипеди та прикручуйте краще сідла, бо цигани є скрізь =)

Іван IVP

2 коментарі до запису “Європа — рай для велосипедиста!”

  1. burkut

    Іване, то сідло сам власник забирає, щоб цигани не забрали, бо в сучасних велосипедах вони на ексцентрику, тому знімається за 5-10 секунд без будь-якого інструменту.
    а взагалі будь-який замок, то захист від чесних людей, тому європейці в основному їздять на дуже дешевих старезних тарантасах.

  2. Сашик

    Не все так райдужно.
    Я вже в Мюнхені з поліцією раз “сварився” щодо зупинки їх авто на велодоріжці. Як можна здогадатися, випадок не поодинокий. Але німецька поліція не … громадян по дрібницях, адже в них (поліції) є важливіші справи. Просто не “переідеалізовуйте” 😉 втім, загалом – файно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *