Інструкція «Про порядок обрання та користування велосипедом»

1. Якщо Ви бажаєте почати шлях велосипедиста-любителя — оберіть собі відповідний велосипед, щоб потім його не проклинати і мати дітей, якщо Ви їх ще не завели 🙂

Велосипед потрібно брати під свій ріст (розміри рами є 17”, 19”, 21”, тощо) і раму з алюмінієвого сплаву (якщо є можливість, беріть карбонову). Ціна нормального ровера починається з 3 тис. грн. і перед купівлею краще почитати рекомендації і відгуки в Інтернеті про відомих виробників, а не брати перший «наворочений» китайський ровер за 1000 грн. на базарі, ви про це рано чи пізно пожалієте, повірте людині яка це вже перевірила 🙂

2. Після купівлі велосипеда бажано його показати спеціалісту в СЦ, якщо такої можливості немає, Вам самим потрібно буде змастити деталі спеціальним мастилом (як правильно мастило типу спрей в балончику), а також змастити ланцюг, «зірочки», і всі інші рухомі деталі. Перевірити центрування коліс і дотягнути всі болтики і гаєчки (але не перекрутити).

Також перед початком використання, перевірити гальма в велосипеді, вони мають гальмувати плавно при помірному натискуванні. Слід перевірити чи правильно і чітко переключаються комбінації передач, а також чи немає в рухомих частинах велосипеда скрипу, тріскання, тощо.

Також слід підкачати колеса, але щоб вони не були «дубовими», чим вони м’ягкіші, тим краще вони тримаються на асфальті чи іншому покритті.

3. Якщо Ви виконали всі попередні пункти, я рекомендую ознайомитися з ПДР які стосуються велосипедиста, а саме рух проїжджою частиною, подачі сигналу при поворотах, тощо. Так, так, тепер Ви повинні бути свідомим велосипедистом.

Також при русі на велосипеді, необхідно одягати шолом, а також у вечірній та нічний час вмикати на велосипеді ліхтарики та одягнути жилет із світловідбивачами.

4. Для зручного руху на велосипеді, я рекомендую обрати зручну для Вас «передачу», та підняти велосипедне сидіння так, щоб нога повністю випрямлялася вижимаючи педаль до низу.

5. При довготривалих подорожах з собою слід брати деяку кількість води та їжі, яка стане достатньою для всього часу подорожі.

Якщо це подорож на 1 день, з собою варто взяти 1 л. пляшку з водою та наприклад декілька шоколадних батончиків.

Вживати воду слід в залежності від погодних умов та вашого фізичного стану. Воду як правило не п’ють, а просто полощуть рот і випльовують, так вода швидше попадає до організму і накопичується в середині і відповідно не приносить важкості чи дискомфорту.

Їжу слід вживати після декількох годин подорожі, не великими частинами, добре пережовуючи та запиваючи. Після привалу варто відпочити 30 хв., після чого знову продовжити рух.

6. Пересування в спекотну та сонячну погоду.

При пересуванні в спекотну та сонячну погоду слід подбати про те, щоб прикрити вразливі ділянки тіла, оскільки можна легко отримати опіки. Рекомендується одягати світлий одяг з легких та спеціальних матеріалів. Руки можна прикрити спеціальними захисними рукавами які охолоджують шкіру та не дають світловим променям пошкодити шкіру. Для шиї і голови рекомендовано одягати бандану типу BUFF.

Очі слід захистити темними окулярами, а кисті рук велосипедними рукавицями. Також рекомендовано взяти із собою крем від опіків та для засмаги.

7. Пересування в холодну погоду.

При пересування в холодну та/або дощову погоду слід одягати спеціальний одяг, вело штани, які добре зігрівають і не пропускають вологу, а також про термо куртку, яка також не пропускає вологу, не продувається холодними вітрами та зберігає тепло.

Під шолом можна одягнути не товсту шапку або бандану типу BUFF.

Після зупинки в холодну погоду слід продовжити активні рухи, щоб не простудитися.

Іван IVP

7 коментарів до запису “Інструкція «Про порядок обрання та користування велосипедом»”

  1. burkut

    Деякі поради корисні, деякі не дуже, а дещо навіть шкідливе. Під час катання воду потрібно пити, і пити її досить багато. При катанні на велосипеді людина сильно потіє і втрачає воду, якщо не пити ї в достатній кількості, то можна отримати проблеми зі здоров’ям.
    Одяг з натуральних тканин теж не дуже добрий – він швидко набирає піт і натирає – краще вдягати спеціальний велосипедний одяг(і він не завжди спортивного покрою – є й такий, що виглядає, як звичайний) чи спортивний.

  2. burkut

    просто коли я їздив в хб футболці і хб шортах. то я весь час був мокрий, вонючий і натирав собі так, що й ходити не міг. І як тільки я задавив жабу та купив велотруси та велосипедну майку, як в житті почалась гармонія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *