Батарейка — наш друг чи ворог природі?

Для поліпшення ситуації в Україні щодо поводження з відпрацьованими хімічними джерелами струму (батарейками) Всеукраїнська екологічна ліга, Національний молодіжний центр «Екологічні ініціативи» та Всеукраїнська дитяча спілка «Екологічна варта» в листопаді 2012 р. започаткували громадську природоохоронну акцію «Батарейкам – утилізація!».

Громадська ініціатива «ВелоКосів» теж долучилась до цієї акції.

Через низький рівень організації збирання батарейок в Україні обсяги їх перероблення є зовсім незначними. Тому основним завданням природоохоронної акції є інформування населення та його залучення до збирання відпрацьованих хімічних джерел струму з метою передачі їх на утилізацію.

Одна відпрацьована пальчикова батарейка, потрапляючи до загальних відходів, забруднює 400 л води або 20 м2 ґрунту, адже вона містить шкідливі для людини та навколишнього середовища хімічні речовини, зокрема свинець, ртуть, кадмій, нікель, цинк, кобальт та інші важкі метали, кислоти та луги.

На сміттєзвалищах під впливом атмосферних факторів елементи живлення швидко руйнуються, речовини, що є в їх складі випаровуються і вимиваються. Таким чином в масштабах України в ґрунт, воду та повітря потрапляє понад 40 кілограмів ртуті, 160 кілограмів кадмію, 400 тонн кольорових металів, 260 тонн марганцевих сполук, 250 тонн натрієвих хлоридів і також інші хімічні сполук.

Токсичні речовини викликають ураження живих організмів, погіршують репродуктивні здатності та викликають генетичні зміни і ракові захворювання.

Відпрацьовані хімічні джерела струму не можуть бути знешкоджені методами утилізації звичайного сміття, а потребують окремого поводження.

Викидати батарейки на сміття — це погано!

Утилізовувати батарейки на сировину — це розумно!

Куди приносити відпрацьовані елементи живлення в Косові?

Ви можете принести відпрацьовані батарейки та побутові акумулятори в магазин «Електра» за адресою вул. Небесної Сотні, 11 (біля автостанції), тел. 097-877-68-01 або 096-406-25-97.

Далі вони передаються на утилізацію відповідним підприємствам.

Які елементи живлення приймаються на утилізацію:

  • неперезаряджувані побутові хімічні елементи живлення стандартних типорозмірів (у побуті батарейки);
  • перезаряджувані побутові хімічні елементи живлення стандартних типорозмірів (акумулятори);
  • акумулятори нестандартних типорозмірів, що використовуються в годинниках, в тому числі наручних, мобільних телефонах і смартфонах,  кишенькових та портативних комп’ютерах, побутових радіостанціях, побутовій портативній фото та відеоапаратурі, іграшках, інших побутових приладах.

Не приймаються:

  • лампи денного світла, термометри та інші предмети, що містять токсичні речовини (крім побутових хімічних елементів живлення).

Проект утилізації відпрацьованих батарейок є некомерційною мережевою активністю громадськості, науковців та інших зацікавлених сторін та орієнтований на цілі збереження довкілля та раціонального використання ресурсів.

Цей проект не фінансується державою чи урядом, жодним фондом чи органом місцевого самоврядування. Збір від населення та переробка відпрацьованих батарейок за цим проектом є безкоштовними.

Батарейка наш друг! Це зручне джерело електричної енергії і в подальшому — сировина для переробки і отримання цінних ресурсів: кольорових металів та хімічних сполук.

Давайте дружити з довкіллям!

Передавайте відпрацьовані батарейки на утилізацію!

Корисні посилання

3 коментарі до запису “Батарейка — наш друг чи ворог природі?”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *