Веломандрівка Косів-Шешори (через Соколівку)
На сайті ВелоКосова вже є кілька моїх описів радіальних одноденних маршрутів в західному напрямку:
1. Веломандрівка до Шепітських водоспадів (Гуків)
2. Велотріп з Косова в Шешори (через Брустури) (9000 переглядів!!!)
3. Велотріп Косів-Шепіт (через Снідавку)
4. Велотріп з Косова в Соколівку (через Бабин)
5. Велотріп до лісової хатинки в Соколівці
В цій статті мова піде про схожий, легкий, але цікавий маршрут, який ми прокатали влітку 2018 року, завдяки пораді відомого косівського вчителя географії та мандрівника — Олександра Титика.
Маршрут розпочинаємо традиційно на косівській автостанції і рухаємось в сторону Верховини, через мальовничі гуцульські села Город та Соколівка. Їдемо швидко та із задоволенням, по новому асфальту.
В центрі села Соколівка робимо традиційний привал, біля церкви бачимо роздоріжжя – ліворуч траса на Яворів та Буковецький перевал, а праворуч – на село Річка. Повертаємо праворуч і їдемо метрів 500 вниз до залізного мосту, а за ним різко повертаємо праворуч – орієнтиром служить велика двоповерхова біла каплиця в селі Соколівка, де щороку традиційно відбувається купання на Йордана.
Далі, переїхавши річку через дерев’яний місток, прямуємо затяжним підйомом в гору, по грунтовій дорозі. Дорога в досить хорошому стані, чим вище піднімаємось, то бачимо красиві краєвиди села Яворів, хребта Сокільський та інші гори.
На завершенні підйому робимо другий привал і уточнюємо дорогу у місцевих, адже дорога розділяється на три.
За словами жителів, хоч і є якісний Інтернет – провели оптоволокно і 3-джі ловить на присілку, але більшість хат пустує і виставлені на продаж – ніхто вже не хоче з молодих гуцулів жити у верхах.
І тут починається найцікавіша частина нашої мандрівки. Так як дороги були заболочені через дощове літо, то місцевий гуцул порадив нам їхати стежкою вздовж потоку, через ліс. Нічого не віщувало біди і ми спокійно почали спускатись лісом. Та дуже скоро стежка закінчилась і виявилось, що її НЕМАЄ, а треба їхати безпосередньо руслом потоку, у високому кам’яному скелястому каньйоні. Хоча краще сказати не потоком, а невеликою гірською річкою, де води місцями було вище колін, а подекуди і глибше.
За 8 років активних покатушок Гуцульщиною, я бачив всілякі дороги і шляхи, але цей маршрут мене вразив в саме серце). Відео, яке вже набрало більше 1000 переглядів у ФБ – звісно, не може передати всі ті емоції, які ми відчули під час спуску.
Хоча, в принципі, якщо ви не бажаєте такого екстриму, то можна їхати не потоком, а дорогою.
Наш новий маршрут! ВелоТріп «Потоками»: Косів — Соколівка — Шешори
Проїхавши десь близько кілометра вздовж течії потоку, ми успішно виїхали в селі Шешори, біля підвісної кладки. Сонце припікало, а наші «залізні коні» були вкриті болотом, як і ми, – отож було прийняте дружнє рішення поїхати на річку Пістиньку, щоб скупнутись і почиститись.
Після хорошого відпочинку ми попрямували в Пістинь, де вже традиційно повечеряли в кафе на Зарінку, перед затяжним Пістинським горбом. Це вже можна сказати традиція Велокосова за останні роки. Звісно, щоб подолати той горб, треба добре поїсти).
На завершення хочу сказати, що веломаршрут дуже крутий і вартий уваги не лише велосипедистів, але і пішохідних мандрівників, хоча краще його їхати чи йти в суху погоду.
Автор статті — Тарас Пасимок, монтаж та відео, gps-трек — Іван Пукеца. Фото — Станіслав Михайлюк.
3 коментарі до запису “Веломандрівка Косів-Шешори (через Соколівку)”