Проєкту «ВелоКосів» — 10 років!
Ми продовжуємо наполегливо робити свою справу — розвиваємо туризм на Гуцульщині на громадських засадах. І хоча б, здавалось, за 10 років ми вже побували всюди, проте Косівщина не перестає дивувати! Прочитати попередній звіт за 2010–2015 роки.
Команда «ВелоКосова» успішно запустила і вже 10 років розвиває ще два проекти — сайт «МапаКосів» про пішохідний туризм в Косівському районі, а також туристичний портал «Гуцулія». Варто зазначити, що всі ці проекти та сайти існують виключно на громадських засадах і жодної допомоги чи сприяння від держави, місцевої влади чи інших організацій ми, на жаль, не отримуємо.
На наших сайтах ви знайдете інформацію про туристичні об’єкти Косівщини — музеї та пам’ятки природи, докладні описи, відео та фотографії вело маршрутів, gps-треки та багато іншого. З 2016 року до ваших послуг працює Веломайстерня та велопрокат «ВелоСтас».
За 10 років на наших сайтах зібрано 100! gps-треків, 100! gps-точок і кілька тисяч фотографій та відео. Загальна кількість статтей та маршрутів про туризм на Косівщині і Карпатах на трьох наших сайтах перевищує 1000! статтей.
За останні 5 років ми провели багато спортивних заходів у Косові:
- В Косові відбувся перший «Велопарад Дівчат»
- Косівський ВелоДень №5
- Нічна покатушка від ВелоКосова
- В Косові відбулася друга «ВелоЙога»
- Перша ВелоЙога у Косові!
Про нашу велосипедну ініціативу зняли сюжети «Суспільне Радіо» у Києві, інтернет-проект #ЙОd на сайті «Курс», а також газета «Галицький Кореспондент». Замітки про нашу роботу регулярно з’являлись на сторінках газети «Гуцульський край» (2014–2017 рр.) та на обласних порталах.
Надрукована нова топографічна карта Косівського району «Давня та сучасна Гуцульщина» на новій карті «Покутські гори», до розробки якої долучились і ми.
В рамках освітньо-інформаційної програми від ВелоКосів в 2018 році Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини, учні Косівської ЗОШ №1, молоді учасники проекту Kosiv. Yoga безкоштовно отримали тематичні карти «Косівський район – велосипедні маршрути». В 2015 році такі карти також безкоштовно отримали учасники Косівської Школи Патріотизму та Першого Велопараду дівчат у Косові.
Кожен рік ми відкриваємо хоча б один новий маршрут, та «катаємо» старі маршрути для актуалізації інформації. Кожен рік тисячі туристів приїжджають, щоб проїхати їх, побачити в живу те, що вони знаходять в описах «ВелоКосова». Відгуки від туристів тільки позитивні!
Але є й інша сторона медалі, не заслужену славу отримують новинні ресурси регіону, які брудно копіюючи наші тексти та фотографії видають їх за свою роботу, отримують від цього монетизацію цієї інформації та порушуючи закон про авторське право.
Хоча це волонтерська робота і ми не отримуємо від неї абсолютно ніяких прибутків, ми змушені також крім свого часу вкладати кошти в це хобі. Це недешеві велосипеди, екіпірування, запчастини, відеокамери, фотоапарати, GPS навігатори, акумулятори і т.д., які не виробляються в Україні, а отже ціна на все спорядження рахується в євро та доларах.
За 10 років зроблено титанічну роботу, великий внесок в розвиток туризму, впізнаваності регіону, розвитку ЕКОлогічного напрямку туризму-велоруху і виникає запитання, а що далі?
Все робилося з власної ініціативи і за власні кошти, але з плином часу і розвитком технологій у нас виникла потреба у придбанні недешевої техніки, яка могла б нам допомогти відкрити наші туристичні пам’ятки з іншої сторони, з висоти пташиного польоту.
У проекту «ВелоКосів» виникла потреба у придбанні квадрокоптера та камери типу GoPro. Дані інструменти допоможуть нам відкрити по новому відомі місця. З 2020 року ми плануємо додавати до кожного маршруту відео, короткий проморолик на декілька хвилин та довше відео про кожен маршрут.
Тому учасники ініціативи «ВелоКосів» звертаються до всіх небайдужих з проханням виділити на розвиток туризму, велоруху, еко-туризму в регіоні кошти на придбання квадрокоптера та відеокамери.
На завершення статті хочемо подякувати команді NIC.ua, яка дозволила розмістити наші сайти на своїх хостингах, чим скоротили наші щорічні витрати на обслуговування туристичних сайтів!
Автор тексту Тарас Пасимок та Іван Пукеца.
аби я мала запасне життя, то хотіла б щось таке, як зробив зі своїм Тарас Пасимок.
Журналіст-міжнародник із всіма “5” і успішним початком кар’єри в Києві, різко повертається на малу батьківщину – у Косів. і втілює там свої зухвалі мрії – на велике здивування односельців і одногрупників, які лишаються у столиці.
Засновує сайт про місто й туризм, де описує історію і реалії гуцулів, розробляє десятки туристичних маршрутів і викладає їх у вільний доступ, відкриває підпільну чайну, де проводить таємні чаювання, проводить сеанси йоги і навіть велойогу (не уявляю, що це), об’їжджає всі Карпати на велику і робить про це блог ВелоКосів, водить туристів у серце Карпат і купається взимку у крижаних водопадах.
А сьогодні проєктові ВелоКосів 10 років – і там безліч цікавої й корисної інфи, внесок у туризм регіону безкорисливий і неоціненний, без підтримки й державних програм https://velokosiv.if.ua/
Словом, закінчиться карантин і гайда на Косівщину, гіда вже знаєте.
Про ВелоКосів пишуть!
https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/3031637-karpatami-i-do-dnistra-velosipedom.html