Хребет Сокільський

Опис Об’єкту

Хребет тягнеться на відстані приблизно 15 км між річками Рибницею та Черемошем, від с. Соколівки до с. Великого Ріжна.

На хребті неглибокі сідловини чергуються з копулястими вершинами, а мішані ліси — з розлогими луками, особливо на південно-східних схилах.

Рельєф дуже різноманітний, а зміни характеру рослинності (мішаний ліс, бучина, березові гаї, яворові гаї, луки)  надають місцевості особливої принади.

Найчастіше зустрічаються смереко-букові деревостани. Окремі буки віком до 250 років, заввишки до 40 м, діаметр стовбура понад 1 м. Смереки віком понад 100 років мають висоту 30-35 м, діаметр 60-80 см.

Найбільшу увагу на Сокільському привертають пісковикові скелі останці, яких понад 20. Найбільші з них  розміщені між вершинами  896 м та 940 м.

Дуже химерні форми мають скелі Семенків Камінь, або Церковці, Кашицький Камінь, Вателеївна, Бобелька  та інші. Вони здіймаються на висоту до 40 м.

У середині ХVІІІ ст. в одній з печер на Сокільському жив засновник дуже поширеної сьогодні в світі іудаїстської секти хасидизму Ізраель бен Елізар, або Бааль Шем Тов.

Адреса

Косівський район, Івано-Франківська обл.

Фото

Панорама «Вид на село Яворів з Сокільського хребта».

На замітку:

5 коментарів

  1. […] навчально-вишкільний семінар в Карпатах на Сокільському хребті. Андрій був писарем. Це була справжня школа […]

  2. […] – азимут Кашицького каменя («голова Довбуша» за […]

  3. […] «увічнюючи» свої імена на поверхні Писаного Каменя. Сокільський. На хребті Сокільському (939 м), що тягнеться від р. […]

  4. […] попали на какой то местный праздник. По данному маршруту я проходил два раза. В первый раз в одиночку. Во второй […]

Написати коментар