Веломаршрут «Сокільський хребет»

Паспорт місцевого туристського велосипедного шляху «Сокільський хребет», Косівський район

 • Назва маршруту: «Сокільський хребет»
 • Географічний район маршруту: Косівський район
 • Номер / колір знакування: №4, Коричневий
 • Призначення: Рекреаційний
 • Спосіб пересування: Велосипед
 • Довжина маршруту: 49,7 км
 • Перепад висот (м): 1195 м
 • Середня тривалість пересування: 7 год.

Короткий опис маршруту

Важкий та довгий велосипедний маршрут призначений для досвідчених велосипедистів, проходить по території Косівського району.

Починається маршрут біля автостанції в м. Косові. Від автостанції починаємо рух по вул. Гвардійській, вул. Незалежності, вул. Івана Франка в південно-західному напрямку. Виїхавши з Косова прямуємо через с. Город, с. Соколівку до с. Яворова дорогою загального користування. Загалом доведеться подолати 11 км автомобільного шляху.

В с. Яворів минувши церкву і капличку при дорозі повертаємо ліворуч на грунтову дорогу, яка веде до присілку Віпчина с. Яворів. Перетнувши міст через потік Гук починаємо підйом його правим берегом до кутка Широке і рухаємось далі на схід.

Долаємо два затяжні підйоми, після останнього виїжджаємо на відкриту місцевість звідки відкриваються: на схід панорама на хребет Сокільський, на захід панорама хребта Річківський Буковець, в південному напрямку — на Хребет Черлений. З цього місця дорога веде ліворуч вверх в напрямку хр. Сокільський.

Для остаточного підйому на хребет доводиться долати крутий схил , велосипед штовхаємо. Винагородою за таке напруження, коли Ви опинитесь на хребті, будуть нові панорами на півдні гори Писаний Камінь, правіше хребта Ігрець, в напрямку на південний схід, найвища вершина на обрії, гора Скупова.

Далі наша дорога тягнеться в напрямку на північний схід вершинним траверсом хребта Сокільський — загалом 15 км коротких підйомів і затяжних спусків добре второваними стежинами, чудові панорами.

По праву руку час від часу з лісу будуть показуватись вершини скель-останців, яких на Сокільському з десяток, найбільші з них це «Свинський гук», «Кашицький камінь», «Ведмежі ворота», «Тутурівський камінь», «Чортів палець».

На багатьох з них прокладені скелелазні маршрути, тому радимо захопити з собою альпіністичну мотузку, метрів так з 50, альпіністичну систему і кілька карабінів, — додатковий викид адреналіну гарантовано.

З хребта спуск починається південним схилом, спочатку втрачаємо висоту поступово та незабаром стежина піде круто вниз листяним лісом, час від часу доведеться спішуватись.

Подолавши два затяжні круті спуски виїдемо на сідловину на відкритій місцевості, рухаємось прямо на південний схід під гору, після чого починається довгий затяжний спуск серпантином лісової дороги до с. Великий Рожен. Виїхавши до автомобільної дороги в селі, повертаємо ліворуч і рухаємось в напрямку села Тюдів лівим берегом річки Черемош.

По дорозі споглядаємо величну скелю над Черемошем, біля пам’ятника Шевченка, на цьому місці, в далекому 1914 році, був встановлений перший в Україні пам’ятник Кобзарю.

Полишивши позаду село Тюдів, в’їжджаємо в с. Старі Кути і на роздоріжжі беремо ліворуч. Їдемо через селище Кути до перехрестя, на якому повертаємо ліворуч і прямуємо до м. Косова через с. Старі Кути, с. Черганівку, с. Смодна. В с. Смодна на перехресті прямо і за маркуванням в’їжджаємо в Косів вулицями Шевченка, Незалежності, Гвардійською повертаємось до початкової точки нашої мандрівки.

Маршрут можливий як вказаному так і зворотньому напрямках.

Розробник: Проект «ВелоКраїна», ММГО «Центр соціальних та ділових ініціатив» м. Яремче.

Карта маршруту

Карта місцевого туристичного велосипедного маршруту «Сокільський хребет»

11 коментарів до запису “Веломаршрут «Сокільський хребет»”

 1. Muller

  днями були на сокільському, їхали не представленим маршрутом, але на самому хребті були, причому в реверсі
  десь ближче до середини хребта, коли минули пасовища (закриті жердинами), виїхали на швидкісний спуск, в кінці якого, між стовпами натягнутий колючий дріт, ясне діло зверху його зовсім не видно
  пощастило – в останній момент вигальмувались
  будьте обережні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *