День Героїв та День Європи на Говерлі

5 червня на Прикарпатті відзначали День Європи. Свято пройшло під гаслами активного відпочинку, поваги до природи та популяризації результатів співпраці України та Європейського Союзу.

Організатором та учасником святкування виступила молодіжна організація «Центр соціальних та ділових ініціатив» з міста Яремче, яка у 2008-2010 роках за підтримки Європейського Союзу реалізує проект «ВелоКраїна».

Також акцію підтримали місцеві підприємці, надаючи велосипедистам житло та харчування: відпочинковий комплекс «Десятка», «Оберіг», хостел «Трутень» та готель «Ворохта економ».

Понад 70 учасників акції з різних міст України стартували на велосипедах з Ворохти — найближчого до Говерли селища. Вони подолали 20 кілометрів підйому до точки початку сходження — бази «Заросляк».

Біля підніжжя Говерли святкову естафету у велосипедистів прийняли піші туристи, які здійснили сходження та підняли прапори на найвищій українській вершині. Разом з ними йшли очільники і представники органів місцевого самоврядування, громадських, молодіжних організацій області та журналісти.

Восьмеро учасників походу з м. Яремче підкорили головну українську вершину разом зі своїми велосипедами, здійснивши після цього екстремальний спуск.

Від Косова в акції брали учать 8 велосипедистів з проекту «ВелоКосів» — це Андрій Гуцуляк, Василь Данилюк, Віталій Мамчук, Ростислав Мартинюк, Станіслав Михайлюк, Роман Печижак, Юрко Тарасюк і Станіслав  Ясельський.

У рамках проекту «ВелоКраїна» у 6 районах Івано-Франківської, Чернівецької та Закарпатської областей вже розроблено та ознаковано близько 50 веломаршрутів, встановлено понад 700 велостоянок, створено мережу з 30 закладів проживання велотуристів.

Відео


Велосипедистів смачною ухою та канапками з салом частує ресторан «Мисливець». Подяка директору Тамарі Іванівні та її персоналу!


Хлопці з Франківська демонструють чудеса велотріалу.

Відео Романа Печижака

Фотографії

Фотографії Станіслава Михайлюка та Романа Печижака

3 коментарі до запису “День Героїв та День Європи на Говерлі”

 1. Станіслав Михайлюк

  В Косів ми повернулись опівночі 🙂 8 людей з Косова, близько сотні з Прикарпаття, журналісти-оператори-фотографи, 42 км на педалях, піший вихід на Говерлу, файна погода і гарний настрій!

  Тепер Косівських велобайкерів можна впізнати по фірмовій зеленій футболці «Велокраїна» 🙂

 2. Ростик

  Класно і лаконічно. Можна дану статтю і до “Гуцульського краю”.
  А мандрівка вийшла на славу, шкода що на Говерлі шенгенські візи не вручали учасникам велопробігу.
  І Косівські хлопаки виглядали достойно, за це їм тричі СЛАВА!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *