Музей Косівського Державного інституту прикладного та декоративного мистецтва

Музей інституту започаткований О. Г. Соломченком, має цінну колекцію гуцульських кахлів, виробів з металу, шкіри, дерева 19-20 ст.

Історія зародження навчального закладу сягає ще в 1882 рік, коли Ткацьким товариством була заснована в Косові Ткацька школа, приміщення якої знаходились на території сьогоднішнього гуртожитку інституту. З перших років заснування промислової школи, далі — училища були відкриті відділи художньої різьби по дереву та столярської справи, декоративного ткацтва та килимарства, художньої вишивки, крою та моделювання.

Відео

В інституті є власний музей — своєрідний науково-пізнавальний центр, в якому зберігається мистецька спадщина кількох поколінь відомих майстрів народної творчості Гуцульщини, кращі дипломні роботи студентів з часу заснування навчального закладу, що складають його історію, де яскраво прочитується напрямок мистецької школи.

Нараховуючи понад три з половиною тисячі експонатів, музей щороку відвідують тисячі людей з України, Польщі, США, Канади, Японії, Австрії, Китаю, Німеччини, Франції, всього близько 50-ти країн світу.

Збірка дипломних робіт студентів навчального закладу, показує різні періоди його розвитку, спрямування мистецької школи за період другої половини ХХ ст. Матеріали музею послужили для створення понад 40 кінофільмів вітчизняних та зарубіжних кіностудій.

Адреса

Вул. Міцкевича 2, м. Косів, Івано-Франківської обл., 78600

Телефони

+380 (3478) 2-11-53, +380 (3478) 2-12-60

Години роботи

За домовленістю, крім суботи та неділі.

Фотографії

На карті

Переглянути Косів на карті більшого розміру

Кафедра Дизайну Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв.

6 коментарів до запису “Музей Косівського Державного інституту прикладного та декоративного мистецтва”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *