Веломаршрут «Озеро Лебедин»

Паспорт місцевого туристського велосипедного шляху «Озеро Лебедин», Косівський район

  • Назва маршруту: «Озеро Лебедин»
  • Географічний район маршруту: Косівський район
  • Номер / колір знакування: №8, Чорний
  • Призначення: Рекреаційний
  • Спосіб пересування: Велосипед
  • Довжина маршруту: 19,5 км
  • Перепад висот (м): 620 м
  • Середня тривалість пересування: 2,5-3 год.

Короткий опис маршруту

Велосипедний маршрут середньої довжини, зате досить складний технічно особливо в другій його частині, призначений для рекреаційних подорожей, проходить по території Косівського району.

Початок маршруту біля автостанції селища Яблунів. Починаємо наш рух по вул. Івана Франка в сторону села Стопчатів, в північно – східному напрямку. На кільці повертаємо праворуч, переїжджаємо міст через річку Лючку і зразу за мостом ще раз праворуч на вул. Січових Стрільців.

Через сотню метрів на роздоріжжі ліворуч, дорога йде на підйом. По ліву руку розкинувся дендрарій Кутського держлісгоспу, закладений в 70 роках ХХ ст. Перетнувши міст починається грунтова дорога і пологий підйом до каплички від якої вліво вверх. Путівець заводить нас до листяного лісу, «пролітаємо» довгий затяжний спуск до каскаду ставків в урочищі Назарад.

За ставками нам праворуч і знову довгий затяжний підйом лісовою добре второваною дорогою в напрямку на південний-захід. Чим вище, тим більше підйом виполохується, а дорога серпантином траверсує гору Лебедин. В решті решт виїжджаємо на галявину.

Дорога прямо — на вершину Лебедин, з цього місця метрів 350 не дуже стрімкого підйому. Хто не полінується буде винагороджений спогляданням чудової панорами на Покуття, селище Яблунів, с. Стопчатів, м. Коломию.

Щоб потрапити до озера — з галявини праворуч вниз, досить стрімкий спуск, будьте уважні. Наявність простору для маневру є оманлива, особливо в нижній частині спуску. Озеро заховане в лісі, тут досить місця для відпочинку, є чудова джерельна вода. Від озера піднімаємось тією ж дорогою до галявини.

З галявини рухаємось в західному напрямку до старої розлогої черешні, попри неї стежка заводить нас до лісу, спочатку стежка є малопомітною тому радимо слідкувати за маркуванням. Через 1,5 км дорога виведе нас на велику галявину, колись тут була полонина, урочище називається Нижній Лебедин. Рухаємось далі в північно-західному напрямку траверсуючи гору Вивози, дорога чим далі стає краще второваною і виведе нас до урочища Верхній Назарад. Звідси вже рукою подати до урочища Толока (громадське пасовище).

Виїхавши з лісу на роздоріжжі повертаємо ліворуч і за 500 метрів ми на головній дорозі в с. Люча. Праворуч в смт. Яблунів до початку нашої мандрівки, ліворуч за 1,5 км. велосадиба-колиба «Золотий корінь».

Маршрут можливий як у вказаному, так і у зворотньому напрямку.

Розробник: Проект «ВелоКраїна», ММГО «Центр соціальних та ділових ініціатив» м. Яремче.

Карта маршруту

Карта місцевого туристського велосипедного маршруту «Озеро Лебедин»

7 коментарів до запису “Веломаршрут «Озеро Лебедин»”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *